Odkaz na novú stránku. http://147.229.135.10/tisnov/ TJ Sokol Dědice - VK Tišnov 3:1(21,26,-19,15), 3:1 (-21,12,20,12)

13.10.2012

V prvním utkání nové éry jsme zavítali na palubovku Dědic. Po úvodním vzájemném oťukávání se do nepatrného náskoku dostali domácí a to si dokázali udržet až do samotné koncovky. V následujícím dějství se situace opakovala, ale koncovku jsme dokázali zvrátit a sahali po srovnání setů. Bohužel neúspěšně. Až ve třetím setu jsme byli již zaslouženě odměnění za zlepšený výkon. Peťan zahrál na smeči velmi slušné utkání, směle a rázně útočil a přidali se i další hráči (2:1). V obou zápasech jsme často dokázali dobrou hrou v poli mnohdy ubránit útoky soupeře, ale již se nám nedařilo čaplé míče přetavit v úspěšnou dohru. To nás postupně sráželo, zejména pokud jsme nepříliš kvalitním servisem umožnili Dědicím dobrou příhrávku, díky níž se jim následně dařilo rozbíjet naši obranu. Sehranými kombinacemi nám nejvíce škodil jejich středák a univerzál. Závěrečná pasáž zápasu se nám vůbec nepovedla a vítězství tak připadlo soupeři.
Odpolední utkání bylo velmi podobné tomu dopolednímu. Opět jsme zahráli dva dobré a dva špatné sety. V těch nevydařených jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, díky nimž jsme dovolili soupeři až příliš dlouhou bodovou šňůru. A toho již takto vyzrálý tým dokázal také využít.
Nutno podotknout, že se stále ještě sehráváme a herně poznáváme, pokud však dokážeme postupně vypilovat naši hru a sehrát se i středem sítě, bude to mít již příští soupeř z Poštorné velmi těžké.

Škoda, že jsme nedokázali zopakovat dopolední vítězství, přesto v nás opanoval dobrý pocit z prvního zápasu, který se divákům musel líbit a nabídl dobrou volejbalovou podívanou.

Naše sestava: Ivo, Peťan, Martin, Laco, Reba, Pája, na liberu Ondra, střídal Alan.

Úvodní slovo před startem sezóny 2012/2013

Po nepříliš vydařené sezóně 2011/2012, kterou jsme zakončili na samotném chvostu tabulky, naše řady značně prořídly. Téměř třetina hráčů zamířila do Drásova.

To, již tak oslabenému týmu vůbec neprospělo a nezbývalo než angažovat nové posily. Zbylé jádro se semklo a začalo se poohlížet po nových spoluhráčích tak, aby alchymie týmu fungovala. V hledáčku se tak ocitli známí a kamarádi, kteří by výše zmíněnou teorii naplňovali. Mezi novými posilami jsme získali, mimo jiné, asistenta extraligového trenéra mladých žen. Odtud čerpáme nové impulzy jak zdokonalit naši hru. Svěží vítr zavál v nově postaveném týmu zavál prospěšně, týmový duch se zdá být opřen na silných základech a nedočkavě vyhlížíme úvodní hvizd rozhodčího.

VK Tišnov - TJ Tatran Poštorná 3:0 (23,27,22), 1:3(-22,14,-19,-21)

22.1.2012

První dva sety pro nás dopadli úspěšně, nutno podotknout, že díky nezvládnutí koncovky soupeře. Ten hrál odvážně a v samotné koncovce měla Poštorná několik možností na zakončení setu. Zejména ve druhém setu se nám podařil velkolepý obrat, kdy jsme ze stavu 21:24 odvážně útočili, následně Laco stejně tak, vyslechl přání publika zaškodit podáním, hópl servis, esem na 24:24 a když Pája útočil na zisk setu to celá hala již stála. S jakým nasazením jsme odehráli koncovku druhé sady, o to chladněji jsme začali 3.set. Včas jsme se zmátořili a vyhráli, celkově 3:0 na sety.

V odvetě již vyšla hostům koncovka úspěšněji než v dopoledním zápase a vybudovaný náskok si dokázali udržet. Od druhého setu Pavel H., naskočivší na post smečaře doslova superúspěšnost, ať zaútočil čímkoliv, to tam spadlo. Vrcholem byla deka jaxviňa, 100 tam 200 zpátky do hlavy odkud však míč zamířil k soupeři na zem, který jen zkoprněle zíral. Škoda, že jsme Pavlovu potenci víc nevytěžili. Set dopadl sice o třídu v náš prospěch, ale stejný výkon jsme již zopakovat nedokázali.

Sestava: Béďa, Drahoš, Pája Š., Laco, Pavel H., Honza, na liberu Fík, střídal Ondra a Peťan.

TJ Sokol Dědice – VK Tišnov 3:0 (17,19,24), 3:0 (21,22,21)

28.1.2012

V důležitém zápase jsme se chtěli bodově dotáhnout na svého soupeře a oplatit mu porážku z domácího prostředí. Dědice ovšem nechtěly prodat svoji kůži lacino, naopak my jsme si nepočínali příliš důrazně. Ačkoli se Fíkovi na liberu dařilo úspěšně čapat soupeřovi ataky, tak naši smečaři se bohužel nedokázali výrazněji prosazovat na útoku. První i druhý set byl rozhodnutý již ve své polovině, poté jsme jen korigovali skóre, přesto nepříliš úspěšně. Až v závěru třetího setu se nám podařila první delší bodová šňůra. Tak jako v zápase z minulého týdne jsme dokázali zvrátit nepříznivý stav, Pája zaplachtil servisem a Peťan úspěšně rozbíjel soupeřovu obranu. Škoda, že jsme nedokázali set dotáhnout do vítězného konce a nechali si jej protéct mezi prsty, takto jsme se museli sklonit před svým přemožitelem.

Rovněž odvetě scházelo něco navíc. Ač jsme zlepšili náš herní projev, tak i přesto jsme nedokázali koncovku zlomit v náš prospěch. Ten den jsme se v kratší tělocvičně prezentovali slaboučkým servisem, který domácí snadno zpracovávali a výkonem s minimem nevynucených chyb nám uštědřili v obou utkáních nepříjemnou porážku.

Nezbývá než zabojovat v dalších utkáních a porvat se o cenné body. Nebude to však snadné, jelikož nás čekají soupeři z první trojky.

Sestava: Béďa, Pája, Ondra, Laco, Honza, Pavel H., na liberu Fík, střídal Peťan a Drahoš.

Design: K.V Created by     © Dante 2006